Rafał Labijak „Play’s Station” w Galerii Station of Art

1 tydzień temu

Agencja Informacyjna: „Play’s Station“ to tytuł najnowszej wystawy obrazów, których marzelm jest Rafał Labijak. Wszystko dzięki Galeria Station of Art

Spis treści

Rafał Labijak o swojej wystawie „Play’s Station“
„Play’s Station“ Rafała Labijaka w Galerii Station of Art (SoA)
Cudowna przygoda z Galerią Station of Art (SoA)
Kim jest malarza Rafał Labijak?
Jak rozwijała się kariera malarska Rafała Labijaka?
Wybrane wystawy indywidualne Rafała Labijaka

Malarstwo Rafała Labijaka oscyluje wokół tematów związanych z komunikacją w ponowoczesnym świecie, poprzemysłowymi pejzażami, mediatyzowaniem rzeczywistości wirtualnej. Jego uwaga skupia się także na społecznych relacjach w epoce telefonowej rewolucji. Stosuje techniki tradycyjne, takie jak olej i akryl na płótnie czy monotypia, a także eksperymentuje z technikami własnymi. Jego prace są obecne w prywatnych i instytucjonalnych kolekcjach w wielu krajach.

Rafał Labijak o swojej wystawie „Play’s Station“

„Za szklanym ekranem galerii Station of Art odnajdujemy fascynujący świat gry, w której bohaterem jest światło.” – Wyjaśnia Rafał Labijak – twórca ekspozycji. – „Światło to nie emanuje jednak z ekranu któregoś z popularnych urządzeń elektronicznych, ale dociera do oka odbiorcy odbite od malarskiej materii obrazu. Taki jest zamysł tej wystawy: przekierować uwagę odbiorcy na medium malarskie i pozwolić odczuć wielowymiarowe oddziaływanie dzieła pokrytego z wielkim uczuciem pociągnięciami narzędzia pozostawiającymi ślad (S)twórcy.” – Tłumaczy Rafał Labijak – autor wystawy twórca ekspozycji

„Play’s Station“ Rafała Labijaka w Galerii Station of Art (SoA)

Karatorem wystawa „Play’s Station“ Rafała Labijaka jest Kama Zboralska. Ekspozycja będzie dostępna dla publiczności od 16 maja do 28 maja 2024 roku. Galeria Station of Art (SoA) przy ul. Grzybowskiej 12/14, w Warszawie. Galeria Station of Art (SoA) to nowoczesna galerii sztuki współczesnej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Agencja Informacyjna, Klub Integracji Europejskiej, artinfo.pl, portal presto, artpost, Magazyn „Świat elit”, kulturaisztuka.pl, Magazyn ludzi biznesu przedsiębiorcy.eu, Wizyta to idealna okazja, zarówno do zapoznania się ze wspaniałymi dziełami Rafała Labijaka oraz do zapoznania się z samym wnętrzem galerii SoA i jej szeroką ofertą.

Cudowna przygoda z Galerią Station of Art (SoA)

Galeria Station of Art (SoA), cyklicznie organizuje wernisaże, wystawy indywidualne oraz zbiorowe, a także aukcje sztuki. SoA prowadzi sprzedaż dzieł sztuki, zarówno w formie stacjonarnej, jak i online, usługi leasingu sztuki, czy profesjonalne doradztwo w zakresie indywidualnego doboru dzieła sztuki do wnętrza. Przestrzeń Galerii Station of Art można również wynająć w celu organizacji własnych, czy firmowych wydarzeń. Wystawa malarstwa „Play’s Station” Rafała Labijaka może być początkiem cudownej przygody z Galerią Station of Art, miejscem na artystycznej mapie Warszawy, które prawdziwie zachwyca, inspiruje i zaprasza do swoich przestrzeni – tej stacjonarnej, jak i wirtualnej. Naprawdę warto!

Kim jest malarza Rafał Labijak?

Rafał Labijak – artysta-malarz. Urodził się w 1968 roku. Jest absolwentem Wydziału Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu im. Magdaleny Abakanowicz w pracowni prof. UAP Wojciecha Gorączniaka (2021r.). W 2004-2005 swoje doświadczenie zdobywał jako wolny słuchacz w VIII Pracowni prof. Józefa Walczaka w poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2014 uczestniczył w Plenerach i Spotkaniach Sztuki i Działań Społecznych, organizowanych przez prof. Janusza Marciniaka (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu) i Fundację Signum. Niezależnie od tego, w roku 1992, ukończył studia na Politechnice Poznańskiej. Fascynacja obserwowanymi oddziaływaniami energii na formy i kształty materii jest widoczna w jego pracach do dziś.

Jak rozwijała się kariera malarska Rafała Labijaka?

Rafał Labijak na stałe mieszka w Poznaniu. Jednak odbywa wiele podróży po świecie. Czas jego szczególnej międzynarodowej aktywności przypada na lata 2015-2016, gdy w Ostrawie (Republika Czeska) tworzył na terenie zrewitalizowanego poprzemysłowego kompleksu hutniczo-górniczego Vitkovice. Malarstwo uprawiał także w Berlinie (Republika Fderalna Niemiec), mieście którr stało się dla niego miejscem inspiracji i twórczego rozwoju dzięki kontaktom z tamtejszymi artystami.

Wybrane wystawy indywidualne Rafała Labijaka

Wybrane wystawy indywidualne Rafała Labijaka: „Malarstwo Rafała Labijaka”. Muzeum Pracownia Ignacego Kraszewskiego w Poznaniu, Kurator: Janusz Marciniak, Poznań 2013 r.; „Rafał Labijak, malarstwo”, Ostrava, Dolni Oblast Vitkovice, Kurator: Wojciech Gorączniak, Ostrava 2016 r.; „Smart Canvas: malarstwo Rafała Labijaka”, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Kuratorka: Ewelina Jarosz, Sopot 2020 r.; „Pralnia, Rafał Labijak.”, Galeria MO w Poznaniu, Kurator: Tomasz Desko, Poznań 2021 r.; „Rejestracje, Rafał Labijak”, Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa, Kurator: Dariusz Subocz, Grębocin 2021 r.; „Sztuka Kochania – Malarstwo Rafała Labijaka wyśpiewane w poezji Dominika Górnego”, Galeria Sztuki Współczesnej w Akademii Lubrańskiego w Poznaniu, Poznań 2023 r.

Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji, które znajdziesz tutaj. Agencja Informacyjna.

AI depesza /dec/ 9.05.2024

Idź do oryginalnego materiału