Innowacje w edukacji prawniczej: jak EWSPA wykorzystuje nowoczesne metody nauczania

news.5v.pl 1 dzień temu

Studia prawnicze od lat uchodzą w Polsce za jeden z najbardziej prestiżowych kierunków, który w długim okresie zapewnia kompetencje umożliwiające rozwój imponującej kariery zawodowej w dowolnie wybranej dziedzinie prawa. Sprawdźmy, jak dzięki innowacyjnym technikom, EWSPA w jeszcze większym stopniu maksymalizuje szanse studentów na rynku pracy. Oto 4 przykłady innowacji, dzięki którym studia na wydziale prawa będą naprawdę efektywne.

Idea no waste lessons wprowadzona w praktyce w EWSPA

Jedną z największych bolączek systemu nauczania wyższego jest konieczność uczestnictwa w zajęciach zupełnie niezwiązanych z istotą kierunku. Tak skonstruowany program studiów nie tylko obniża wydajność studentów, ale także niepotrzebnie zajmuje koncentrację. W EWSPA postawili na stworzenie programu studiów prawniczych, w ramach którego nie znajduje się choćby jeden przedmiot niezwiązany ściśle z kierunkiem.

Studenci, którzy zdecydowali się na edukację prawniczą na https://ewspa.edu.pl/kierunek/prawo/, będą mogli więc skupić się tylko na tym, co przyda im się w praktyce zawodowej. Począwszy od podstawowych dyscyplin prawniczych, przez dobrze zaprojektowane cykle nauczania prawa pozytywnego, aż po specjalistyczne fakultety, które rozszerzają kompetencję i przygotowują studentów do praktycznego zastosowania wąskiej wiedzy w praktyce.

Indywidualny tok nauczania zwiększający efektywność toku studiów

Pięcioletni cykl studiów prawniczych od wielu lat stanowi podstawę do tego, by ubiegać się o tytuł magistra i kontynuować swoją karierę podczas wybranej aplikacji. Z EWSPA jednak możliwe jest skrócenie czasu studiów do choćby 3.5 roku.

Dzięki innowacyjnym metodom nauczania zaprojektowano specjalną, indywidualną ścieżkę, którą student może obrać już na I roku studiów. W ramach Indywidualnego Toku Studiów uczeń w dalszym ciągu realizuje kompletny program nauczania, jednak robi to w sposób znacznie bardziej wydajny, co pozwala na skrócenie czasu studiów. W jaki sposób? EWSPA zapewnia możliwość realizacji programu 3 semestrów w trakcie zaledwie dwóch. To daje możliwość ukończenia uczelni 1.5 roku wcześniej niż w tradycyjnym modelu.

Elastyczność w zakresie trybu studiów prawniczych

Czy studia prawnicze zawsze muszą odbywać się w trybie stacjonarnym? Oczywiście wiele osób nie wyobraża sobie innego sposobu studiowania, jednak wpływ technologii i uelastycznienie podejścia do zdobywania wiedzy na studiach doprowadziło do możliwości rozszerzenia oferty studiów także o kierunki prawnicze w trybie niestacjonarnym i niestacjonarnym online.

Tryb niestacjonarny online to ukłon w stronę studentów, którzy ze względu na obowiązki zawodowe lub inne kwestie logistyczne nie mogą pojawiać się na uczelni regularnie. Zajęcia są więc prowadzona za pośrednictwem platformy e-learningowej w wymiarze 75 proc. punktów ECTS. Na szczególną uwagę zasługuje elastyczność rozwiązania – studenci mają możliwość przystępowania do webinarów i lekcji online w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie pod warunkiem ukończenia danego etapu nauki w wyznaczonym czasie. Dzięki temu nikt nie musi już rezygnować z edukacji wyższej ze względu na inne zobowiązania.

Możliwość kształcenia się w specjalistycznym obszarze prawa

Odpowiednio zaprojektowany program studiów to dopiero połowa sukcesu do efektywnego prowadzenia kierunku prawniczego. Za drugą połowę odpowiada kadra dydaktyczna, która w przypadku wydziału Prawa w EWSPA składa się doświadczonych naukowców i praktyków, zapewniających możliwość kształcenia się w specjalistycznych kierunkach fakultatywnych.

Począwszy od VI semestru, studiów przyjdzie nam wybrać przedmioty, z którymi łączymy swoją przyszłość zawodową. Bogata oferta przedmiotów uwzględnia między innymi Prawo nieruchomości, Prawo upadłościowe, Psychologia sądowa czy Prawo gospodarcze. To niepowtarzalna szansa, by już na etapie studiów zdobyć kompetencje, które okażą się na wagę złota w początkowym etapie kariery zawodowej.

Źródło: artykuł partnera

Idź do oryginalnego materiału