Cyfryzacja oświaty w mieście Starachowice – debata

2 dni temu

W dniach 21–22 listopada w Starachowicach rozmawiano o cyfryzacji oświaty. Debata została przeprowadzona w formie dyskusji w grupach jednorodnych z wykorzystaniem wcześniej przygotowanych pytań i materiałów oraz narzędzi TIK usprawniających zbieranie i analizę danych. W debacie uczestniczyli rodzice, uczniowie, nauczyciele i samorządowcy. Ośrodek Rozwoju Edukacji reprezentowały Dorota Pintal i Zofia Kuczyńska.

Doradczynie z ORE przeprowadziły poprzedzające debatę szkolenie warsztatowe nt. Motywowanie nauczycieli przez dyrektora szkoły i jednostkę samorządu terytorialnego do podejmowania działań rozwojowych.

W dyskusji uczestniczyli rodzice, uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz samorządowcy, którzy starali się znaleźć odpowiedzi na pytania:

  • W jaki sposób wspierać nauczycieli w efektywnym wykorzystaniu nowych technologii?
  • Co utrudnia nam rozwijanie kompetencji cyfrowych?
  • Co mogą zrobić instytucje z terenu miasta, aby wesprzeć rozwój cyfryzacji w szkołach?
  • Jakiego kierunku zmian w zakresie cyfryzacji potrzebuje oświata w Starachowicach?

Następnie uczestnicy pracowali nad wnioskami z debaty – przeanalizowali odpowiedzi poszczególnych grup uczestników, arkusze diagnostyczne, wyniki badania SELFIE oraz wyniki diagnozy DiCamp. Wypracowane zostały rekomendacje oraz zdefiniowano dwa główne obszary do rozwoju, które zostaną uwzględnione w harmonogramie działań rozwojowych dla Miasta Starachowice, są to:

  • potrzeby rozwojowe w zakresie doskonalenia nauczycieli – rekomendowane wspomaganie;
  • rozwijanie systemu cyberzabezpieczeń, począwszy od szkoleń, po stworzenie i wdrożenie procedur w tym zakresie.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z debaty: Cyfryzacja oświaty w mieście Starachowice.

Działania realizowane są w ramach projektu „Cyfrowy rozwój oświaty w jednostkach samorządu terytorialnego – szkolenie i doradztwo dla kadry JST” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2024, Priorytet FERS 01.00, działanie 01.04 Rozwój systemu edukacji.

#FunduszeEuropejskie

Idź do oryginalnego materiału